KAM S DEŤMI - Svet kreatívnych detí a ich rodičov
www.bombovo.sk
Piatok, 30. Júla 2010
Prihlásiť sa

Zaujímavé linky
Výtvarná súťaž
Inzercia
Šangri-la

Šangri-la

Vymyslené miesto z knihy Lost  horizon (1933) od britského spisovateľa Jamesa Hiltona alebo krásna výstava o Číne v Národnom múzeu v Bratislave.

Výstava SNM, CK Livingstone a National Geographic pozve do sveta nesmierne pestrého regiónu Himalájí. Prejdeme sa všetkými vegetačnými pásmami: od tropických údolí až po mrazivý vrchol zemegule. Zavítame do spoločenstva podivuhodných ľudí mnohých vierovyznaní a rozmanitých životov, mystických kútov i masových slávností, sveta vzácnych druhov zvierat. Nazrieme do podivuhodných krajín sveta, takých vzdialených našej unáhlenej, pretechnizovanej a preťaženej každodennosti.

Úspešný výstavný projekt Šangri-la. India – Nepál – Tibet – Bhután je inovovaný o ďalší atraktívny prvok. Okolo hláv návštevníkov výstavy v Slovenskom národnom múzeu na Vajanského nábreží v Bratislave bude v prvých jarných dňoch poletovať približne 50 živých exotických motýľov.

Pôsobivé veľkoformátové fotografie, množstvo filmových projekcií, pôvodné zbierkové predmety, obydlia s autentickým nábytkom, vôňa a ruch indickej tržnice, zvuky tibetských trúb dung čen, točenie modlitebných mlynčekov, pach stanu z jačích chlpov, chlad veľhôr v ľadovej komore, zurčanie potôčikov, ako aj živá flóra a fauna umožňujú naplno prežívať všetko materiálne i duchovné, čo súvisí s Indiou, Nepálom, Tibetom a Bhutánom. Návštevník sa môže vydať na cestu do krajín vzdialených od našej unáhlenej a pretechnizovanej spoločnosti. Môže sa priblížiť k Šangri-la – bájnemu, stratenému raju.

šangri-lašangri-la

Výstava potrvá do 12. 7. 2009

Zdroj: http://www.sangri-la.sk/


Komentáre
Žiaden komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste alebo zaregistrujte sa.

Žiadne hodnotenie ešte nebolo zaznamenané.
Rýchle hľadanie
Inzercia